Yeni moda farklı evlilik teklifleri

 Aşk kuşkusuz ki dünyanın en kutsal duygularından biridir. Hayatımıza renk katar, bazen dertlerimizi unutturur, dünyayı tozpembe görmemize yol açar hatta midemizde kelebekler uçuşturur.  Birine aşkla bağlanmak insana kendini güvende hissettirir. Bazen bir dost, bazen bir arkadaş, bazen bir kardeş, bazen ise şehvetli âşıklar olabiliriz sevdiğimiz insanla. Hep yanında olmak isteriz, hatta onun yanında uyuyup, onun yanında uyanmak isteriz. Ve zamanı geldiğinde aşkımızı, evlilikle taçlandırırız.

Belki de hayatımızın en özel günlerinden biridir, sevdiğimizden evlilik teklifi aldığımız gün. Ömür boyu unutulmayacak bir anı olarak kalacaktır. O günü hiç eskimeyen bir fotoğraf gibi zihnimizde saklarız. Yıllar sonra bile hatırlanacak en güzel duygulardan biridir bizim için.

Kumsalda evlilik teklifi aldığımızı hayal edelim.  Bir yanda deniz, bir yanda yüzümüzü okşayan ay ışığı, bir yanda da ömrümüzü bir arada geçirmek istediğimiz kişi. Ufak bir ateşin başındayız ve elinde çiçeklerle gelen sevdiğimizden evlenme teklifi alıyoruz. Sevdiğimiz kişi gözlerimize bakıyor ve bizimle hayatını birleştirmek istiyor. Böylesine muhteşem bir ortamda belki sevgimiz karşımızdaki insana bir kat daha artabilir. Ruhumuzu gerçekten okşamayı bilen biriyle bir ömür geçirme fikri kulağımıza çok tatlı gelebilir. O anda bundan daha romantik evlilik teklifi olabilir mi diye düşünmeden edemeyiz. Ve de gerçekten reddedilmesi çok zor tekliflerden biri olduğunu söylemek mümkündür.

Hiç beklenmeyen bir anda alınan evlilik teklifleri nin de yeri bambaşkadır. Sevgilinizle bir futbol maçına gittiğinizi hayal edin. Karşı tribünde koskocaman bir benimle evlenir misin yazılı pankart, üstünde sizin resminiz ve o anda tüm televizyonların sizi çektiğini, sevgilinizin binlerce insanın önünde size bu kutsal isteği sunduğunu hayal edin. Bu sürpriz evlilik teklifi de sanırım her kadını mest edecektir. Sürpriz olduğu kadar ilginç evlilik teklifleri‘nden de biridir.

Evlilik teklifleri unutulmazdır. Yepyeni bir hayata ilk adımı atmak demektir. Ancak asıl mühim olan teklif edenin ve kabul edenin verdiği sözleri ömür boyu tutabilmesidir. İşte o zaman her anımızı ilk günkü gibi heyecanlı ve mutlu geçirebilir, mutluluğun kapılarını ölene kadar aralayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Hasta bakıcısı başlıklı makalemizde bakım hizmetleri, en iyi hasta bakıcıları ve evde hasta bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.