Yaşlı Bakıcı Hizmetini Doğru Adreslerden Alın

Günümüzde sadece para kazanmak amacıyla hareket eden ve bu amaç doğrultusunda kendine küçük de olsa işletmeler açan, hatta hiçbir işletme açmadığı halde sanki işletme açmış gibi insanları kandırarak yüksek ücretler karşılığında düşük kalitede hizmetler veren insanlar çoğalıyor. O yüzden araştırmacı bir yapıya sahip olan bilinçli tüketiciler olarak bir hizmeti satın almadan öncesinde çok akıllıca hareket etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Eğer evinizde bakmanız gereken bir ebeveyniniz varsa veya bizzat kendiniz bir bakıcıya ihtiyaç duyuyorsanız o zaman bu süreçte çok akıllıca hareket etmeli ve yaşlı bakıcı hizmeti veren kişi ile doğrudan irtibata geçmeye çalışmak yerine, insan kaynakları şeklinde danışmanlık hizmeti veren kuruluşlara ulaşmaya çalışmalısınız. Bu kuruluşlar eğer Çalışma Bakanlığı’ndan aldıkları belgeler ile faaliyet gösteriyor ve İş-Kur Özel İdare Merkezi olarak hizmet veriyorsa o zaman çok profesyonel bir çatıda çalışıyor demektir. Ancak kişi veya kuruma sadece telefon bağlantısı ile ulaştıysanız aslında bir işletme olmaksızın sadece telefonda veya başka bir yerde görüşerek hizmet veren biriyle konuşmadığınızdan emin olmak adına, mutlaka iş yerlerinin adresini sorun ve görüşmeyi kişinin iş yerinde yapmak istediğinizi belirtin. Bu sayede gerçek anlamda bir işletmeyle ve danışmanlık hizmeti veren bir kurum ile görüştüğünüz tam olarak anlayabilirsiniz.

Görüşmenizi iş yerinde yaptıktan sonrasında yaşlı bakıcı hizmeti almak istediğinizi oradaki yetkiliye söylemelisiniz. Bu hizmeti alırken size hizmet verecek olan kişiden ne gibi beklentilerinizin olduğunu açık ve net bir şekilde söylemelisiniz. Bu vereceği hizmet karşılığında nasıl bir ücret vereceğinizi baştan konuşmanız gerekir. Bu görüşme dahilinde eğer şartlar sizin için elverişliyse ve size hizmet verecek olan kişiden de memnun olduysanız o zaman şartları kabul ederek işe alabilirsiniz.

Bu süreçte danışmanlık hizmeti veren firma mutlaka size işe gelecek olan kişinin sağlık raporlarını isteyecek ve gerekli taramaları kendisi yapacaktır. Ancak siz böyle bir danışmanlık firması ile görüşmeden doğrudan doğruya kişiler ile irtibat haline geçerseniz ilerleyen zamanlarda çok fazla konuda başınız ağrıyabilir.

Bir önceki yazımız olan Yaşlıların Psikolojik Durumunun Farkında Olun başlıklı makalemizde evde hasta bakımı, evde yaşlı bakımı ve hasta bakıcı hakkında bilgiler verilmektedir.