Refakatçiler

Hastanın ihtiyaçlarını gidermek refakatçinin en temel görevleri arasında yer alır. Bakımın verimli olması için ihtiyaçlarının doğru belirlenmesi gerekir. Yaşlı ya da hasta kişilerin bulundukları durumdan kurtulmaları için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Uzun süre yatan hastaların bakımında refakatçiler en iyi hizmeti sağlar. Hastaya yardımcı olan ve hastanın ihtiyaçlarına cevap veren bir hizmettir.

Firmamız aracılığıyla yetiştirilen tüm refakatçiler hastanede sizlerin tüm ihtiyaçlarınıza koşmaktadır. Hastanın iyileşmesine kadarki olan süreçte hastayı yalnız bırakmaz. Hastanın iyileşmesine yönelik egzersiz ve ufak hareketler refakatçilerin yardımıyla yapılmaktadır.

Refakatçiler hasta ihtiyacını kaliteli şekilde vermektedir. Bu yüzden yanınızdan ayrılmazlar. Haftanın bir günü izinli olmakla birlikte diğer günler sürekli yanınızdadır. İşlerini severek yapmaları büyük önem taşır. Hasta ve yakınları ile yakından ilgilenirler. Hastanın motivasyonu için gerekli her şeyi yaparlar.

Hasta yakınlarının iş gibi etkenlerden dolayı vakit ayıramadıklarından dolayı refakatçilere büyük rol düşer. Bu şekilde hem hastanız emin ellerde olmakta hem de işlerinizi kolay halledilebilmektedir.  Ayrıca refakatçi sıradan bir bakım yapmaz. Özel bakım ve hizmetler sağlamaktadır. Hastanın tüm eksik yanlarını unutturucu ve moral verici bir bakım sağlar. Refakatçiler hastanelere ve evlerinize kadar gelebilir ve sizin her türlü memnuniyetiniz sağlanmaktadır. Hastanın tüm tedavisinden de sorumludur.

Firmamız refakatçileri ile her geçen gün talep edilmektedir. Sizlerde memnun kalmak istiyorsanız her türlü ihtiyacınız olduğunda bizlere ulaşabilirsiniz. Refakatçi ve bakıcılar hemşirelerin büyük yardımcısıdır. Doktor kontrolünde tüm hizmetler gerçekleştirilmektedir. Kronik rahatsızlığı olan hastaların bakımı düzenli yapılmaktadır. Firmamız refakatçi ve bakıcılar konusunda en az sizin kadar hassas ve titiz davranmaktadır.

Refakatçiler hastanın tuvalet ve vücut temizliğini sağlamalıdır. Zararlı olan gıdaları yememe ve faydalı gıdaları yeme doğrultusunda yönlendirmektedir. Yatalak hastalara faydalı egzersizler yaptırmakta ve ilaçlarını saatinde vermektedirler. Hastaların canlarının sıkılmasını engelleyici aktiviteler yapmaktadır. En önemlisi de hastayı mutlu etmektedir. Güvenilir olmaları özelliği ile hastalarınızı gözünüz kapalı emanet edebileceğiniz kişilerdir.

Bu hizmet çocukları yurt dışında olan kişiler veya çocukları olmayan kişiler tarafında da çok fazla tercih edilmektedir. Bunun dışında hastaların bakımları ağır geldiğinde de tercih edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yaşlı Bakıcı başlıklı makalemizde evde hasta bakımı, evde yaşlı bakımı ve hasta bakıcı hakkında bilgiler verilmektedir.