Anne Ve Babanızı Güvenilir Ellere Teslim Edin

İnsanlar doğar, büyür ve ölür. Doğanın kanunu budur. Yeni doğan bir bebek annesinin onu beslemesine, altının değiştirilmesine, yürümeyi öğreninceye kadar ebeveynleri tarafından taşınmaya, kendi derdini anlatmaya başlayana kadar ebeveynlerinin onu anlayıp ihtiyaçlarını karşılamalarına, hasta olduklarında bakıma, ilaca, temizliklerini kendileri yapmayı öğrenene kadar banyo yaptırılmaya ihtiyaç duyarlar. Oyunlar oynayarak, sohbet ederek güzel vakit geçirmek, sevginizle kendilerini dünyanın en değerli varlığı olarak görmeye gereksinim duyarlar.

Büyüyüp de kendi hayatlarını kurduklarını görebilmek için ebeveynler ömürlerini onlara adarlar. Onlar işlerini ellerine alıp, bir yuva kurduklarında ise ebeveynler yaşlanır ve artık onlar da çocuklaşmaya başlarlar. Fiziksel olarak eskiden yerine getirdikleri aktiviteleri gerçekleştirirken daha çok yorulmaya başlarlar. Artık alış veriş yapmak, evin temizlik ve düzen işlerini yerine getirmek rutin işler olma halinden çıkarak, yorucu, sırtlarına külfet olarak yüklenen işler haline gelir. Bazı durumlarda hastalıkların da ortaya çıkması ile birlikte yürümekte zorluk çekmelerine, temizlik ihtiyaçlarını bir başkasının yardımı olmadan yerine getirememelerine, konuşma ve bilinç kaybına neden olan hastalıklar nedeni ile dertlerini, ihtiyaçlarını yakınlarının anlayıp gidermelerine, ilaç saatlerinin kontrol ve takip edilmesine ihtiyaç duyarlar. Kaybettikleri sağlıkları ile birlikte doğanın düzeni gereği yavaş yavaş dostlarını da kaybetmeye başladıkça kendilerini iyice yalnız hissedip daha çok ilgi ve sevgiye ihtiyaç duyarlar. Çocuklarına adadıkları ömrün ardından fedakarlık yapma sırası çocuklarına gelir. Ancak yaşam koşulları insanların işlerinden ayrılmalarına müsade etmemektedir.

İşte bu durumda devreye yaşlı bakıcıalternatifi girmektedir. Ebeveynlere bir yaşlı bakıcı tutmak onların ağır bir yük olmaları anlamına gelmemektedir. Onların bütün ihtiyaçlarının eksiksiz olarak yerine getirilebilmesi için profesyonel bir yaşlı bakıcı en uygun seçenek olacaktır. Elbette en değerli varlıklarınızın güvenilir ellere teslim edilmesi gerekir. Anne ya da babanızı evde bir yabancı ile yalnız bırakmaya karar vermek kolay değildir. Bunun için var olan özel istihdam büroları ve danışmanlık hizmeti veren ofisler mevcuttur. Deneyimlerine, referanslarına rahatlıkla ulaşabileceğiniz, profesyonel olarak görevlerini layıkıyla yerine getiren çalışanlara bu firmalar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yaşlı Bakımı ve Yaşlı Bakıcılarında Bulunması Gereken Özellikler başlıklı makalemizde evde hasta bakımı, evde yaşlı bakımı ve hasta bakıcı hakkında bilgiler verilmektedir.